Skip to content

Co warto zrobić przed podpisaniem umowy pożyczki przez internet?

Pożyczki przez internet są bardzo popularne. Można je uzyskać w bardzo prosty i szybki sposób, więc wiele osób się na nie decyduje. Jednak zanim podpiszemy umowę warto zrobić parę rzeczy.

Należy dokładnie przeczytać umowę pożyczki

Wydaje się, że umowa pożyczki przez internet jest niezwykle prosta i nie wymaga dokładnego studiowania, a to ogromny błąd. Każdą umowę powinniśmy dokładnie czytać, ponieważ może mieć różne ukryte wzmianki, które będą wykorzystane przeciwko nam. Na co powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę przed podpisaniem umowy pożyczkę z instytucji pozabankowej? Powinny nas zainteresować informacje dotyczące oprocentowania pożyczki, wpłat wstępnych, dodatkowych zabezpieczeń oraz opłat. To wszystko powie nam, ile dokładnie pieniędzy będziemy musieli zwrócić firmie oraz z czym wiąże się udzielenie pożyczki.

Warto też policzyć dokładny koszt pożyczki

Na pewno większość z Was doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele umów ma ukryte koszty. Tak też może być w przypadku pożyczki pozabankowej. W tym celu zachęcaliśmy Was do dokładnego zapoznania się z umową. W niej muszą być zawarte wszystkie informacje dotyczące kosztu pożyczki. Po przestudiowaniu umowy możemy więc teraz bez problemu policzyć, ile rzeczywiście będziemy musieli oddać. Na koniec ważna uwaga, nie powinniśmy podpisywać umowy, jeśli jej nie rozumiemy.