Pożyczki dla firm

Czasem zdarza się, że potrzebujemy dodatkowych środków finansowych nie jako osoba prywatna, ale jako firma. Wiele osób zastanawia się, czy chcąc pozyskać środki na rozwinięcie działalności mogą starać się o otrzymanie pożyczki w pozabankowej instytucji finansowej.

Jak nietrudno zgadnąć bank nie jest jedyną instytucją, która może udzielić pożyczki przedsiębiorcy. Na rosnące potrzeby takich klientów zareagowały również parabanki.

Istotnym plusem firmy pożyczkowej są uproszczone do minimum procedury. Parabank, w przeciwieństwie do tradycyjnego banku często nie wymaga od przedsiębiorcy zaświadczeń o terminowym regulowaniu składek ZUS czy podatków odprowadzanych do Urzędu Skarbowego (nie jest to jednak regułą). Często, aby pożyczyć pieniądz wymagany jest jedynie dowód osobisty właściciela działalności. Niezbędne operacje zostają uproszczone do minimum, a weryfikacja wniosku może potrwać jedynie kilkanaście minut.

Co zrobić, jeśli bank odmówił Twojej firmie kredytu? Do kogo się zwrócić?

Gdzie dostanę szybką pożyczkę dla firm?

Jedną z firm, udzielających pożyczek przedsiębiorcom jest Provident. Provident oferuje swoim klientom pożyczkę w wysokości maksymalnie 15 000 zł, rozkładając spłatę zobowiązania na 24 miesiące. Jeśli zdecydujesz się na maksymalną wysokość pożyczki i taki sam okres spłaty, wysokość miesięcznej raty będzie wynosić 1 256,32 zł. Jak nietrudno obliczyć, po 24 miesiącach będziemy musieli zwrócić pożyczkodawcy aż 30 151,65 ZŁ Zaciągając pożyczkę dla firm, masz możliwość wliczenia jej kosztów w koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Provident proponuje również (podobnie jak w przypadku pożyczek dla osób fizycznych) możliwość zawarcia umowy i spłaty rat w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej, minimum formalności oraz gwarancję wygaśnięcia zobowiązania, czyli zniesienie obowiązku spłaty w przypadku śmierci klienta w trakcie spłaty pożyczki. Co ciekawe, w ramach pożyczki firma proponuje swoim klientom możliwość skorzystania z promocji Osobisty Prawnik dla Firm.

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą?

Jeśli jesteś właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej pożyczki udzieli Ci np. Profi Credit. W Profi Credit możesz pożyczyć maksymalnie 4000 zł (w przypadku pierwszej pożyczki) i rozłożyć płatność nawet na 24 miesiące. Pożyczkodawca gwarantuje swoim klientom szybką weryfikację wniosku oraz równie szybki transfer gotówki Do otrzymania pożyczki potrzebna jest: kopia dowodu osobistego, rachunek za media, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w ZUS, wyciąg z rachunku bankowego, PIT za ubiegły rok oraz oświadczenie o dochodach. Profi Credit deklaruje, że do zaciągnięcia kolejnych pożyczek wystarczy jedynie dowód osobisty.

Zaciągając pożyczkę dla firm znaczną część raty będziesz mógł wliczyć w koszty, generując tym samym spore oszczędności. Niestety, pożyczki dla firm w Profi Credit nie należą do najtańszych. W przypadku większych kwot i długiego okresu spłaty koszt pożyczki biznesowej w Profi Credit może przekroczyć nawet dwu krotność pożyczonej kwoty, więc warto pamiętać zanim zdecydujemy się u nich pożyczyć gotówkę.

Pożyczki dla firm – czy warto?

Pożyczki dla firm, udzielane przez pozabankowe instytucje finansowe są przede wszystkim bardzo drogie. Czasem przedsiębiorca nie ma jednak innej możliwości i mimo wysokich kosztów musi zdecydować się na popisanie umowy pożyczkowej, która pozwoli mu załatać dziurę w budżecie lub sfinansować niezbędne inwestycje, na które nie może wygenerować środków w inny sposób.

Pożyczkę w parabanku trzeba więc zaciągnąć z pełną świadomością towarzyszących jej kosztów. Pamiętaj, ze nie tylko odsetki są w tym przypadku istotne. Irmy pożyczkowe zarabiają głównie na opłatach dodatkowych, które w mniej lub bardziej sprytny sposób wplatają w koszty obsługi pożyczki.

Chcesz pożyczyć gotówkę? Przed podpisaniem umowy rzetelnie przeanalizuj jej treść. Dzięki temu dowiesz się jakie będą konsekwencje nieterminowych spłat i co może się wydarzyć jeśli … zechcesz spłacić zobowiązanie wcześniej.