Pożyczki bez umowy o pracę? Sprawdź gdzie taką dostaniesz!

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, nie trzeba posiadać umowy o pracę, aby starać się o uzyskanie pożyczki w banku. Jeśli pracujesz na umowę zlecenie, pobierasz rentę lub emeryturę wciąż pozostajesz dla niego atrakcyjnym klientem. Chcesz wiedzieć, w którym banku możesz się starać o kredyt, nie pracując na etacie? Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się jakie warunki musisz spełnić, aby go otrzymać.

Jesteś emerytem? Sprawdź gdzie dostaniesz kredyt

Będąc emerytem lub rencistą z powodzeniem możesz starać się o otrzymanie pożyczki bankowej. Wbrew obiegowej opinii emeryci są rzetelnymi, sumiennymi klientami, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązania, często nawet przed czasem. W przypadku seniorów bank nie musi obawiać się o utratę pracy czy wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Regularne wpływy z ZUS lub KRUS gwarantują stały, nieprzerwany dochód.

Istnieje kilka banków, które dostosowały swoje produkty finansowe właśnie do tej grupy klientów. Jednym z nich jest Getin Bank, który proponuje seniorom Kredyt dla Emeryta. Aby go otrzymać, powinieneś posiadać przynajmniej 550 zł. dochodu miesięcznie. Kredyt przyznawany jest na okres od 3 miesięcy do 8 lat, a jego kwota może wynosić nawet 150 000 zł.! Aby starać się o uzyskanie kredytu, potrzebny będzie Ci jedynie dowód osobisty oraz dokument potwierdzający wysokość dochodów. W zależności od preferencji możesz wypełnić wniosek przez internet lub odwiedzić jeden z 500 oddziałów banku.

Pożyczkę dla emerytów proponuje również Santander Consumer Bank. Program SENIOR skierowany jest do osób po 50 r.ż., w tym szczególnie do emerytów i rencistów. Górna granica wieku kredytobiorcy to 72 lata. Maksymalna kwota kredytu to 20 000 zł, a okres kredytowania – 60 miesięcy.

Co ciekawe, starając się o kredyt w Santander Consumer Banku, zarówno emeryci, jak i renciści nie muszą wypełniać żadnych dokumentów. Wystarczy, że przyniosą decyzję w sprawie renty lub emerytury i ostatni wyciąg bankowy lub ostatni odcinek renty lub emerytury. Chcąc zaciągnąć kredyt, powinieneś otrzymywać emeryturę w wysokości 500 zł + wysokość raty kredytu. Oznacza to, że jeśli wysokość miesięcznej raty kredytu będzie wynosić 400 zł, minimalna kwota emerytury powinna sięgać 900 zł.

Decydując się na podpisanie umowy kredytowej starannie przeanalizuj jej treść. Zapoznaj się również z tabelami prowizji i opłat dodatkowych. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie treści dokumentu z synem, wnukiem czy zaufanym przyjacielem. Taka decyzja może uchronić Cię przed dotkliwymi w skutkach konsekwencjami.

Kredyt dla pracujących na umowę zlecenie? Oczywiście!

Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie to w dzisiejszych czasach przykry standard. Wiele osób uważa, że praca na podstawie „umowy śmieciowej” uniemożliwi im zaciągnięcie zobowiązania finansowego w banku. Nic bardziej mylnego!

Ogromna większość banków deklaruje otwartość na potrzeby nietypowych kredytobiorców. Zwłaszcza, że pracujących na umowę zlecenie i umowę o dzieło wciąż przybywa.

Gdzie szukać przyjaznego banku, który umożliwi Ci realizację planów i spełnienie marzeń?

Bardzo dobre warunki oferuje potencjalnym kredytobiorcom Citi Handlowy. Kredyt gotówkowy mogą otrzymać osoby, które wykonują pracę w oparciu o umowę zlecenie i umowę o dzieło. Minimalny wiek kredytobiorcy to 21 lat. Powinien on osiągać minimum 1500 zł netto dochodu miesięcznie, a umowa musi obowiązywać przez cały okres spłaty zobowiązania. Bank gwarantuje swoim klientom minimum formalności oraz decyzję kredytową w 1 dzień.

Szukając kredytu gotówkowego warto również zwrócić uwagę na ofertę mBanku. Aby otrzymać kredyt, Twoja umowa powinna obowiązywać od co najmniej 3 miesięcy. Bank nie wskazuje i nie wymaga minimalnego dochodu. W oparciu o deklarowaną kwotę kredytu każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie.

Mierz siły na zamiary

Wygląda na to, że pracując na umowę zlecenie lub umowę o dzieło bez problem otrzymasz upragniony kredyt gotówkowy. Zwłaszcza, jeśli masz za sobą pozytywną historię kredytową, jesteś dla banku wiarygodnym, pewnym klientem. Planując zaciągnięcie zobowiązania pamiętaj jednak, aby mierzyć siły na zamiary i realistycznie oceniać swoje możliwości finansowe. Nieodpowiedzialne decyzje mogą nieść za sobą przykre, długofalowe konsekwencje.