Gdzie szukać wysokich pożyczek na raty

Czasem zdarza się, że zaciągnięcie zwykłej chwilówki nie wystarczy. Pożyczając pieniądze w ten sposób nie otrzymamy od parabanku więcej niż 500-3000 zł. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją na naszym rynku pozabankowe instytucje finanse, które oferują swoim klientom pożyczki na raty. Dzięki takiej pożyczce możesz sfinansować nawet spore inwestycje. Większa kwota umożliwia załatanie spore dziury w domowym budżecie, a dzięki rozłożeniu płatności na raty zdecydowanie łatwiej spłacić pożyczoną kwotę w terminie.Czy warto zaciągać wysokie pożyczki na raty?

Pożyczki na raty w pozabankowych instytucjach finansowych są przeznaczone głównie dla tych osób, które z jakichkolwiek powodów nie mogą otrzymać pożyczki w tradycyjnym banku. Najczęściej na przeszkodzie staje niekorzystna historia kredytowa, która znajduje się w Biurze Informacji Kredytowej. Banki weryfikując zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy swoje pierwsze kroki kierują właśnie do BIK-u.

Niekorzystna przeszłość finansowa nie musi być przeszkodą dla pozabankowych instytucji finansowych, które patrzą na swoich potencjalnych klientów zdecydowanie mniej restrykcyjnie. Ma to jednak swoją cenę. Koszty zaciągnięcia pożyczki na raty w parabanku są zdecydowanie większe niż w przypadku kredytu w tradycyjnym banku. Świadczy o tym bardzo wysoka wartość RRSO. RRSO jest roczną, rzeczywistą stopą oprocentowania pożyczki. RRSO to nie tylko odsetki, które przyjdzie nam zapłacić od pożyczonej gotówki. Wartość ta uwzględnia również wszelkie opłaty dodatkowe i prowizje. Znając wielkość RRSO możemy obliczyć ile rzeczywiście zapłacimy za pożyczoną gotówkę.

Niestety, wartość RRSO w przypadku pożyczek na raty, zaciąganych w parabankach może być nawet kilkaset razy większa niż w przypadku pożyczek bankowych!

Nie mam innego wyjścia. Gdzie szukać najlepszej pożyczki?

Jeśli mając świadomość wysokich opłat jesteśmy gotowi zaciągnąć pożyczkę w parabanku, warto znaleźć dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych ofertę.

Korzystając z usług pozabankowych instytucji finansowych może pożyczyć nawet 25 000 zł rozkładając zwrot należności na 48 rat. Taką możliwość oferuje swoim klientom Profi Credit. Aby otrzymać pożyczkę w Profi Credit powinieneś mieć co najmniej 18 lat, być obywatelem Polski, posiadać własne konto w banku oraz numer telefonu komórkowego. Do złożenia wniosku będzie wymagane również zaświadczenie o zarobkach oraz rachunek za media. Uważaj, już po 6 dniach spóźnienia w spłacie raty pożyczkodawca może przypomnieć Ci o zaległości, wysyłając monit. W przypadku Profi Credit za pisemny monit zapłacisz 15 zł. Za monity telefoniczne i sms-owe firma nie pobiera dodatkowych opłat

Całkiem sporą sumkę, bo aż 15 000 zł możesz pożyczyć korzystając z oferty Pożyczka Dopasowana w Providencie. Pożyczając taką kwotę i spłacając ją przez 24 miesiące przygotuj się na miesięczną ratę w wysokości 1256, 32 zł. Niestety, pożyczka w Providencie to ogromne koszty dodatkowe. Pożyczając od parabanku 15 000 zł będziemy musieli zwrócić aż 30 151, 65 zł! To przecież dwa razy tyle, ile pożyczyliśmy!

Aż 10 000 zł pożyczysz korzystając z usług firmy Monedo Now. Maksymalny okres kredytowania to w tym przypadku 36 miesięcy. Monedo Now udziela kredytu osobom od 18 r.ż. Firma nie posiada jednak górnej granicy wieku potencjalnych pożyczkobiorców, co oznacza, że także seniorzy mają sporą szansę na uzyskanie potrzebnych środków finansowych. Co ciekawe, na stronie internetowej Monedo Now nie ma kompletnie żadnych informacji na temat oprocentowania pożyczki. Firma deklaruje, że każda z ich konkurencyjnych ofert kredytowych jest całkowicie indywidualna, a warunki dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i możliwości pożyczkobiorcy.

Mniejsze kwoty na raty?

Istnieje również szereg firm, oferujących niższe kwoty pożyczek ratalnych. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Aasa, gdzie pożyczysz maksymalnie 3400 zł, rozkładając spłatę na 6 do 18 miesięcy,
  • Ferratum Bank, który umożliwi Ci zaciągnięcie pożyczki w kwocie 5000 zł z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy,
  • SMS Kredyt, który oferuje klientom pożyczkę w maksymalnej wysokości 3000 zł z czasem spłaty od 2 do 30 miesięcy.

Takie pożyczki będą dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy muszą sfinansować nieplanowane wydatki, jednak ich sytuacja finansowa nie pozwala na jednorazową spłatę całości zobowiązania.

Chcąc uniknąć dodatkach, bardzo wysokich opłat warto pamiętać o terminowej spłacie zobowiązań. Planując wysokość miesięcznych rat przeanalizuj rzetelnie swoje możliwości finansowe. Często zdecydowanie lepszym pomysłem okazuje się zmniejszenie wysokości rat i wydłużenie okresu kredytowania.